اخبار  
کاتالوگ و بروشور 
تماس با ما 

 کاربردها
 

 

کاربردهاي دولتي کيوسکهاي الکترونيکي

ارائه اطلاعات کامل و صحيح سازمانهاي دولتي بر روي کيوسکها با اينترفيس ساده و با قابليت جستجو، ارائه فرمهاي الکترونيکي سازمانها و نهادهاي دولتي ، سيستم الکترونيکي تکريم ارباب رجوع و مراجعه کننده با کليک اتاق مورد نظر و انتخاب فرد مورد نظر ميتواندفرم مورد نظر را پر کند . اين فرمها توسط خود سيستم پردازش شده و اطلاعات و نمودارهاي آن به روساي سازمان مزبور ارسال مي شود . ارائه آخرين اخبار و اطلاعات و اطلاعيه هاي سازمانها و نيز بخشهاي مختلف سازمان بر روي کيوسک ، ارائه بانک اطلاعاتي کليه بخشنامه ها و شيوه نامه هاي سازمان مربوط بر روي کيوسک بطوريکه قابليت جستجوي نام بخشنامه ، شماره بخشنامه ، موضوع بخشنامه و ... را داشته باشد .  قرار دادن سايتهاي اينترنتي سازمان بر روي کيوسک تا مراجعه کنندگان بتواند با سايت سازمان نيز آشنا شوند .  و...

 

کاربردهاي اقتصادي کيوسکهاي الکترونيکي

سيسستم هاي ATM  در بانکها ، سيستم هاي Pos فروشگاهي  ، کيوسکهايي که در بورس جهت ارائه آخرين اطلاعات سهام از قبيل شاخص سهام نصب مي شوند و نيز هر يک از شرکتهاي کارگزار بورس مي توانند کيوسک مخصوص به خود را در محل بورس اوراق بهادار نصب کرده و اقدام به سفارش  گيري جهت خريد يا فروش سهام کنند . کيوسکهاي فروش بليط  ، کيوسکهاي الکترونيکي مخصوص فروش اعتبار اينترنت و موبايل ، کيوسکهاي سفارش غذا و ... .

کاربردهاي خدماتي کيوسکهاي الکترونيکي

اطلاع رساني در هتلها و فرودگاهها و ايستگاههاي راه آهن و بطور کلي صنعت گردشگري ، اطلاع رساني در نمايشگاههاي تجاري ، اطلاع رساني در شهرها ، کيوسکهاي الکترونيکي معرفي محصولات و خدمات شرکتها ( کيوسکهاي تبليغاتي ) ، کيوسکهاي بيمارستاني جهت رزرو ويزيت و ... ، کيوسکهاي آموزشي ، کيوسکهايي که در محيط دانشگاهها نصب مي شود و به ارائه آخرين اخبار و اطلاعات و اطلاعيه هاي گروههاي مختلف دانشگاهها و خود دانشگاه و نيز ارائه اطلاعات مربوط به انتخاب واحد ، برنامه درسي ، برنامه امتحاني و وضعيت حضور وغياب دانشجويان مي پردازد ، کيوسکهاي سرگرمي تبليغاتي که در محيط هايي نظير پارک ها نصب مي شود و در ضمن ارائه اطلاعات به تبليغ محصولات شرکتهاي مختلف نيز مي پردازد.

بوسيله کيوسکهاي الکترونيکي شرکتها و سازمانها مي توانند محصولات ، خدمات و کالاهاي خود را با استفاده از تکنولوژي چند رسانه اي يا  multimedia به نمايش بگذارند . بعضي از کيوسکهاي الکترونيکي با داشتن کارت شبکه يا مودم توانايي اتصال به اينترنت يا اينترانت را نيز دارند . توسط اين سيستم ها مي تواند به مرور صفحات و نامه هاي رسيده الکترونيکي پرداخت و در صورت لزوم به آنها پاسخ داد . اين نوع کيوسکها را اصطلاحاً وب کيوسک مي گويند . تعدادي از سايتهاي اينترنتي نظير yahoo از اين نوع کيوسکها استفاده مي کنند .

کيوسکهاي الکترونيکي را مي توان بعنوان سيستم هاي POI  ( Point Of Information ) يا اصطلاحاً پايانه اطلاع رساني يا اطلاعاتي مورد استفاده قرار داد . اطلاعات مورد نياز را مي توان هم از طريق اينترنت و هم بصورت Local  و از طريق پايگاه داده اختصاصي در اختيار مشتري قرار داد . با نصب پرينتر بر روي اين نوع کيوسکها مي توان اطلاعات مورد نياز کاربر را بصورت چاپي در اختيار وي قرار داد .

 

کاربرد کيوسک الکترونيکي در ايران

1-    کيوسکهاي الکترونيکي در فرودگاهها ، ترمينالها و ايستگاههاي راه آهن

2-    کيوسکهاي الکترونيکي در وزارت خانه ها و ادارات کل استانها

3-    کيوسک فروش اعتبار براي موبايلهاي اعتباري

4-    کيوسک فروش اعتبار اينترنت

5-    کيوسکهاي سفارش و ارسال هدايا

6-    کيوسکهاي مستقر در پمپ بنزينها

7-    کيوسکهاي راي گيري

8-    کيوسکهاي الکترونيکي مخصوص پست پيشتاز

9-    و ...

  
   

::  تماس با ما  ::  معرفی ما  ::
...کليهء حقوق متعلق است به  گروه شرکتهای توسعه گران نرم افزار آذربایجان می باشد ...